Kim Džong Un: „Naš nuklearni arsenal mora biti jači od ostatka sveta“

Redakcija Redakcija
23. jun 2026. 08:05
North Korean leader Kim oversees test-launch of multiple rocket launchers
Foto: KCNA via REUTERS

Severnokorejski vođa Kim Džong Un naredio je jačanje nuklearnih sposobnosti svoje zemlje. “Naš nuklearni arsenal mora biti jači od ostatka sveta”, rekao je on.

Na sastanku Centralnog komiteta Radničke partije Koreje potvrđena je predanost razvijanju nuklearnih snaga koje su , kako je navedeno, “jezgro nacionalnog vojnog suvereniteta” i “kamen-temeljac strategije odvraćanja neprijatelja od rata”.

Centralni komitet je na plenumu, kojim je poedsedavao Kim Džong Un, ocenio da je “ razvoj nuklearnog oružja najispravniji i jedini način za aktivno i samouvereno rešavanje nepredvidive međunarodne vojne i političke situacije, koja u mnogim aspektima postaje sve složenija“.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar