Poslanici Skupštine Srbije završili rad za danas, nastavak zasedanja sutra u 10.00

Poslanici Skupštine Srbije su završili rad za danas kada su vlasti i opozcija još jednom iznosili dijametralno suprotne stavova o setu pravosudnih zakona, razmatrajući amandmane na njih, a nastavak zasedanja je zakazan za sutra, za sredu, u 10.00 sati.
Sednica je završena u 18.00 a pri kraju zasedanja, dok se raspravljalo o amandamina na zakone o donorstvu, ministar pravde Nenad Vujić je ponovo pokrenuo temu izmene pravosudnih zakona i o mišljenju pravne Venecijanske komsije Saveta Evrope o njima.
Kazao je da je mišljene Venecijanske komsije o tome pozitivno , te da ono „ne znači korak nazad“ – kako trvdi opozicija, već je, naprotiv, „korak napred“ u reformi pravosudja.
Na opširan govor ministra, regovala je poslanica opozicionog Narodnog pokreta Srbije (NPS) Ivana Rokvić ocenom da Vujić „ceo dan vrti (priča) jedno isto“.
Reklamirala je „povredu dostojanstva Skupštine“ i da ministar vređa poslanike jer „izgleda misli da ne mogu da zapamte šta je kazao“.
Zamerila je ministru i što nije predstavio saradnike koji su u skupštinskim klupama sedeli pored njega.
Rokvić je rekla i da jedan od njih „nosi duboke Najk patike“ što je ocenila kao vređanje dostojanstva Skupštine.
Dodala je da u takvim patikama njen sin ide na trening.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić je kazala da je opozicija ceo dan ponavljala svoje stavove o pravosudnim zakonima, bez obzira što ih je ministar i ranije negirao.

































Još uvek nema komentara.