Izvršni direktor Kompanije Meta, Mark Zakerberg, svedočiće na revolucionarnom suđenju za zavisnost od društvenih mreža. Multimilijarder Zakerberg je na čelu kompanije u čijem su sastavu Fejsbuk, Instagram i WhatsApp i najvažniji je svedok na suđenju u Kaliforniji pod optužbom da su društvene mreže namerno tako dizajnirane sa ciljem da mladi postanu zavisnici. Ovo suđenje može da postane pravni presedan za hiljade tužbi koje su američke porodice podnele protiv vlasnika velikih platformi društvenih medija.
Porota će saslušavati svedoke i pokušati da utvrdi da li su You Tube, u vlasništvu Gugla, i Metin Instagram odgovorni za probleme mentalnog zdravlja Kaley GM, 20-godišnje žiteljke Kalifornije, koja je od detinjstva koristila društvene mreže. U Los Anđelesu će se održati još dva slična suđenja ove godine. Ima hiljade tužbi protiv društvenih mreža za podsticanje depresije, anksioznosti, poremećaja ishrane i samoubistava među mladima.
Tik Tok i Snapchat su, iako su navedeni u tužbi, postigli poverljive nagodbe sa tužiteljima.
































Još uvek nema komentara.