Studenti u blokadi o napadu u Resniku: „Zastrašivanje više ne funkcioniše“

Redakcija Redakcija
30. apr 2026. 13:25
WhatsApp Image 2026-04-30 at 13.24.45
foto/instagram screenshot

Studenti u blokadi oglasili su se povodom sinoćnjeg napada na aktiviste u beogradskom naselju Resnik, ocenivši da je reč o pokušaju zastrašivanja koji, kako tvrde, više nema efekta.

U saopštenju navode da su tokom akcije deljenja nalepnica „Studenti pobeđuju“ napadnuta trojica učesnika „Zbora Rakovica“, kada je, prema njihovim tvrdnjama, grupa od desetak osoba izašla iz kombija i fizički nasrnula na aktiviste. Kako ističu, jedan od njih je nakon prebijanja ubačen u automobil bez registarskih oznaka i odvezen u nepoznatom pravcu.

Studenti tvrde da je nakon incidenta usledila brza reakcija na društvenim mrežama, gde su se, kako navode, proširile informacije o napadačima, što je, prema njihovom opisu, dovelo do promene ponašanja otmičara.

„Kada su shvatili da više nisu anonimni, nasilje je zamenjeno pokušajima izvinjenja i čak nuđenjem novca“, navodi se u saopštenju, uz ocenu da je reč o pokušaju izbegavanja odgovornosti.

Prema njihovim rečima, oteti aktivista je nakon izvesnog vremena pušten i zbrinut u bolnici zbog zadobijenih povreda, a slučaj su preuzeli advokati i podnete su krivične prijave.

Studenti u blokadi poručuju da neće odustati od svojih aktivnosti i da će, kako navode, svaki budući incident biti još brže javno razotkriven.

„Studenti pobeđuju, jer straha više nema“, zaključuje se u saopštenju.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar