Roditelji đaka Jovine gimnazije: Pomoćnica direktora falsifikovala zapisnike, spremne krivične prijave

Redakcija Redakcija
24. jun 2026. 14:29
photo_5884338361164565996_w
Foto: Naš portal

Roditelji đaka novosadske Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ saopštili su danas da je pomoćnica direktora Ivana Đukić Račić potpisala falsifikovane zapisnike sa sednice Nastavničkog veća koji su dostavljeni profesorima Gimnazije pre tri dana, te da će protiv nje podneti krivičnu prijavu.

Roditelji u saopštenju navode da su profesori okupljeni u Nezavisnom sindikatu prosvetnih radnika Vojvodine (NSPRV) obavestili i upravu gimnazije o falsikovanim zapisnicima, te da je u pripremi i krivična prijava za sve one koji snose odgovornost za falsifikovanje zapisnika, koji su službeni dokumenti.

Đukić Račić je, prema tvrdnjama, potpisala zapisnike sa „navodnih sednica Nastavničkog veća“ od 24. oktobra i 13. novembra, koje su „sazvane ali nisu održane zbog nedostatka kvoruma“.

U takozvanim zapisnicima piše i da je obe sednice vodio direktor Radivoje P. Stojković. Ni na jednoj od te dve sazvane sednice direktor se nije pojavio, kažu roditelji đaka.

Oni navode da su pri pokušaju da se sednica 13. novembra održi pomoćnici direktora opravdali bolovanjem odsustvo Stojkovića.

Ivana Đukić Račić koja je vodila i potpisala takozvane zapisnike, navela je da je 13. novembra „školska psihologica izložila izveštaj o postignutom uspehu učenika“, što se nije dogodilo, jer, ne samo da sednica nije održana zbog nedostatka kvoruma, nego se na njoj nije ni pojavila pomenuta psihologica, ukazuju roditelji.

Zapisnik za falsikovane sednice, kažu oni, sačinjen je i potpisan 26. oktobra a na delovodnom pečatu piše da je zaprimljen 24.oktobra, odnosno dva dana pre nego što je i napisan.

Zapisnici sa Nastavnickih veca

Ovo takođe otvara i pitanje odgovornosti osobe iz sekretarijata škole koja je, kako kažu, ovaj zapisnik zaprimila i očigledno datum prijema antidatirala, što je takođe krivično delo.

Konačno, u zapisniku sednice Nastavničkog veća održane 25. maja ove godine, a koju je vodio Radivoje P. Stojković piše da je ona održana bez kvoruma, jer je konstatovano da je na toj sednici prisustvovalo 48 nastavnika, a u školi radi više od 100 nastavnika, odnosno za kvorum je potrebno više od 50 prisutnih.

I ova sednica je, prema dostavljenom zapisniku, nelegalno održana, primećuju i dodaju da nijedan od zapisnika nije potpisao direktor škole iako je dužan da to uradi po Statutu škole.

Roditelji učenika Jovine gimazije smatraju da su ministar prosvete Dejan Vuk Stanković i pokrajinski sekretar za obrazovanje Robert Otot takođe odgovorni za ove falsifikate, jer svojim ćutanjem i nereagovanjem direktoru Radivoju P. Stojkoviću poručuju da može da nastavi da krši zakone bez ikakvih posledica, a na štetu Gimnazije i njenih učenika.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar