Venecuela – raste broj poginulih i povređenih u zemljotresu, 40.000 ljudi prijavljeno kao nestalo

Zdravstveni sistem u Venecueli je pred kolapsom jer nije u mogućnosti da zbrine stotine povređenih u zemljotresima koji su prošle noći pogodili zemlju. Bolnice su preplavljene pacijentima, a medicinsko osoblje bori se s nedostatkom osnovnih lekova i sanitetskog materijala.
U glavnom gradu Karakasu, bolnica „Hoze Maria Vargas“ je prepuna pacijenata da ih zbrinjavaju na otvorenom, a policija je postavila kordon da bi sprečila masovan pristup zgradi.
Ministar zdravlja Venecuele Karlos Alvarado saopštio je da je u dva velika zemljotresa u toj zemlji, prema novom bilansu, poginulo 235 osoba, a povređeno najmanje 4.300. Skaj njuz je javio da je 40.000 ljudi prijavljeno kao nestalo.
Pričinjena je velika materijalna šteta. Privremena predsednica države Delsi Rodregez potvrdila je da su specijalizovani timovi za spasavanje iz svih venecuelanskih saveznih država upućeni hitno u Karakas i La Gvairu. Timovi se bore za živote ljudi pod ruševinama.
Situacija je i dalje kritična. Najgora je u La Gvairi gde stanovnici rukama prekopavaju ruševine u nadi da će spasiti one koji još daju znake života, 24 sata posle zemljotresa. Vlada nema dovoljno mehanizacije.
Vlada je objavila da je 250 zgrada oštećeno ili uništeno, većinom u La Gvairi.
Mediji u Venecueli izveštavaju da u ovom gradu desetine ljudi, nakon potresa, pljačkaju prodavnice, kradu hranu, lekove, ali i belu tehniku.































Još uvek nema komentara.