Privedeni student Matija pušten nakon saslušanja

Redakcija Redakcija
05. apr 2026. 11:59
Foto: Gavrilo Andrić

Student Arhitektonskog fakulteta kome je u petak određeno zadržavanje od 48 sati, pušten je danas na slobodu posle saslušanja u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Katanićevoj ulici u Beogradu.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Gavrilo Andrić (@gavriloandric)

Studenti i građani okupili su se jutros ispred tužilaštva u Katanićevoj ulici kako bi pružili podršku kolegi Matiji, koji je najpre priveden u policijsku stanicu „29 novembar“ zbog protesta ispred Rektorata 31. marta.

On se zahvalio na podršci i poručio da je studentska borba dobila novo poglavlje i da ne treba odustajati.

„Policijskim službenicima koji su me tukli u 29. novembra želim da poručim da batina pravde kuca na svačija vrata. Pre neki dan jedan čovek završio govor rečima da nije u zlobi, nego u znanju moć. Ja ću završiti rečima: ‚braćo moja mila, slomiće se dušmaninu krila“ rekao je Matija.

Podsetimo, nakon protesta ispred Rektorata 31. marta usledila je serija privođenja studenata i to zbog istog krivičnog dela – napad na službeno lice.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar