Svi timovi ostaju u Moto GP šampionatu do 2031. godine

Nikola Mladenović Nikola Mladenović
24. jun 2026. 15:17
Diogo Moreira
Foto: Redbull via Reuters Connect

Svih 11 timova koji trenutno čine kraljevsku klasu Moto GP šampionata potpisalo je novi ugovor kojim su se obavezali na učešće u periodu od 2027. do 2031. godine. Ovaj potez usledio je samo nekoliko dana nakon što je i svih pet proizvođača motora postiglo dogovor sa Moto GP grupom, čime su timovi postali glavni deoničari budućnosti takmičenja.

Ono što ovaj sporazum čini istorijskim jeste činjenica da su prvi put svi timovi u isto vreme potpisali vernost šampionatu pod identičnim finansijskim uslovima, dok su ranije pregovarali zasebno. Iako detalji raspodele novca još uvek nisu objavljeni, novi model donosi veću finansijsku sigurnost i osnovu za veća ulaganja.

Stabilnost pred promenu pravila

Ugovor su potpisali Aprilija, Gresini, Dukati, Honda, LCR, Jamaha, VR46, Pramak, KTM, Teh3 i Trekhaus.

Brad Binder

Ovim je osigurano zadržavanje trenutnih 11 timova, gde svaki zadržava svoj identitet, ali se istovremeno pravi i jaka platforma za 2027. godinu, kada na snagu stupaju novi tehnički propisi. Cilj saveza je globalni razvoj šampionata kroz snažnije marketinške aktivnosti i bolju komercijalizaciju na svim tržištima.

Pregovori završeni u Mađarskoj

Višemesečni pregovori koje je vodio prvi čovek Moto GP grupe Karmelo Espeleta sa proizvođačima uspešno su privedeni kraju tokom Velike nagrade Mađarske. Potvrda je zvanično stigla prošlog petka u Brnu, nakon čega su počele da stižu i prve potvrde vozačkih ugovora za narednu sezonu. Seriju je otvorio Dukati, objavom da je španski vozač Mark Markes produžio ugovor do kraja 2028. godine.

Moto GP šampionat se nastavlja već predstojećeg vikenda, kada se vozi Velika nagrada Holandije u Asenu.

Tagovi:

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar