U sudaru dva automobila na autoputu Šabac-Ruma poginule četiri osobe, jedna teško povređena

Beta,RTS Beta,RTS
27. apr 2026. 18:01
Foto: Envato

U sudaru dva automobila na autoputu Šabac–Ruma četiri osobe su danas poginule, a jedna je povređena. 

U Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) agenciji Beta je rečeno da je do sudara dva vozla došlo oko 13.00 i da su poginule tri osobe.

Radio televizjla Srbije (RTS) javila je da je još jedna osoba preminula u bolnici, te da je, po nezvaničnim saznanjima, do nesreće došlo zbog nepropisnog uključenja na autoput.

Poginuli su vozač „forda“, koji se kretao u suprotnom smeru i udario u „golf“ u kojem su bile četiri osobe od kojih su dve poginule odmah, a jedna u bolnici, dok je još jedna sa teškim povredama hospitalovana, piše na sajtu RTS-a.

Mediji prenose da je vozač automobila marke „ford“ tamnosive boje vozio u kontrasmeru brzinom 130 na sat. Sudario se sa vozilom marke „golf“, crne boje, u kojem je bilo četiri putnika.

Vozač i putnik u „golfu“, sa teškim telesnim povredama prevezeni su vozilima hitne pomoći i zbrinuti u bolnicama u Šapcu i Sremskoj Mitrovici. Mladić star 24 godine koji je sa teškim povredama grudnog koša primljen u bolnicu u Sremskoj Mitrovici, preminuo je, potvrđeno je RTS-u.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar