Za sedam dana više od 1.800 isključenih iz saobraćaja zbog alkohola ili droge

Beta Beta
22. jun 2026. 14:10
Foto: Envato

Više od 1.800 vozača u Srbiji je isključeno iz saobraćaja zbog vožnje pod dejstvom alkohola ili psihoaktivnih supstanci tokom prošlonedeljne međunarodne akcije pojačane kontrole, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).

Tokom akcije sprovedene s ostalim članicama mreže saobraćajnih policija Evrope (ROADPOL), iz saobraćaja su u Srbiji od 15. do 21. juna isključena 1.792 pijana vozača i 75 pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.

„Čak 269 vozača zadržano je u službenim prostorijama jer su upravljali vozilom sa više od 1,20 promila alkohola u organizmu“, stoji u saopštenju.

Saobraćajna policija kontrolisala je tokom akcije više od 66.500 vozača, a pored navedenih otkrila je još 17.369 drugih prekršaja.

„Imajući u vidu da predstoji period velikog broja muzičkih festivala, koncerata i drugih manifestacija na kojima se okuplja veliki broj građana, posebno mladih, apelujemo na sve učesnike u saobraćaju da ne upravljaju vozilom ukoliko su konzumirali alkohol ili psihoaktivne supstance“, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar