„Potpuno sam sama, niko mi ne pomaže“: Dok naši ljudi čekaju spas u Zalivu, Vučić poručuje da evakuacija zavisi od bezbednog neba

Dok se situacija na Bliskom istoku dramatično menja iz časa u čas nakon burne noći, srpski državljani suočavaju se sa neizvesnošću i zatvorenim aerodromima. Jutrošnje obraćanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića bacilo je novo svetlo na bezbednosnu situaciju, ali i izazvalo reakcije naših ljudi koji se nalaze direktno u zoni sukoba.
Vučić: Avioni su spremni, ali nećemo rizikovati živote
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je u jutarnjem programu TV Prva da je srpska ambasada u Teheranu oštećena šrapnelima tokom američkog napada. Osoblje ambasade se povlači prema Bakuu, a dokumentacija je, prema protokolima, uništena.
Govoreći o situaciji u Emiratima, predsednik je naglasio da je vazdušni prostor zatvoren i da je trenutno nemoguće slati avione.
„Spremili smo avione Er Srbije, ali ja ne mogu da se dodvoravam ljudima na društvenim mrežama. Šta ako raketa pogodi taj avion? Onda bi meni bile krvave ruke“, izjavio je Vučić. On je dodao da će, čim vazdušni prostor bude otvoren i bezbedan, država poslati letove kako bi vratila sve građane koji to žele.
Svedočenje iz Dubaija: „Konzulat nema informacije, kažu da budem strpljiva“
S druge strane, svedočenja naših turista na terenu ukazuju na veliku zabrinutost i osećaj napuštenosti. N. S., koja se trenutno nalazi u Dubaiju kao turista, opisuje dramatičnu situaciju nakon što joj je otkazan let za Srbiju.
„Zvala sam konzulat ovog jutra opet, kažu da nemaju nikakve informacije o eventualnoj evakuaciji srpskih državljana. Rekli su mi da budem pribrana, da nisam samo ja u toj situaciji i da pratim sajt ministarstva. Na moju opasku da nisu ništa objavili 24 sata u vezi sa našom bezbednošću, rekli su da znaju, ali da moramo biti strpljivi“, navodi N. S. za Naš portal.
Ona dodaje da je potpuno sama, da noćas nije spavala i da je situaciju pratila uživo preko televizije, dok joj porodica iz Srbije šalje snimke onoga što se dešava u njenoj neposrednoj okolini: „Želim da se vratim, nemam nikoga da mi pomogne, potpuno sam sama“.
Opširnije o svemu čitajte u BLOGU Našeg portala.






























Još uvek nema komentara.