Ministar Gašić: Kraljevo jedan od gradova gde će biti otvorena nova radna mesta

Beta Beta
23. jun 2026. 17:54
Foto: BETAPHOTO/MINISTARSTVO ODBRANE SRBIJE

Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je danas da će Kraljevo biti jedan od gradova u kojem će biti otvorena nova radna mesta, kako za pripadnike vojske, tako i za građane.

„Savremeni izazovi zahtevaju angažovanje stručnjaka iz oblasti informacionih tehnologija, operatera bespilotnih letelica i drugih visokokvalifikovanih kadrova, zbog čega Vojska Srbije otvara prostor za zapošljavanje ljudi različitih znanja i sposobnosti“, izjavio je on u okviru „Info dana Vojske Srbije“ u Kraljevu, na kojem su predstavljene mogućnosti zapošljavanja u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije.

Prema njegovim rečima, cilj „Info dana Vojske Srbije“ je da se građanima približi značaj ponovnog uvođenja obaveznog služenja vojnog roka, kao i da se predstave mogućnosti zapošljavanja za lica različitih zanimanja i struka.

Ministar Gašić pozvao je zainteresovane građane da konkurišu i postanu deo sistema odbrane, rekavši da je za prijem neophodno proći bezbednosne provere, kako bi u vojni sistem bili uključeni pouzdani i odgovorni ljudi.

„Govoreći o mogućnostima zapošljavanja, ministar odbrane je naveo da su traženi kadrovi različitih profila, poput autobravara i metalostrugara, ali i stručnjaci u namenskoj industriji. Posebno je ukazao na značaj rada u Vojnotehničkom institutu, gde su, kako je naveo, uvek dobrodošli mladi istraživači, naučnici i stručnjaci koji žele da svojim znanjem doprinesu razvoju domaće odbrambene industrije“, saopštilo je Ministarstvo.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar