Upozorenje za curenje amonijaka u Guči poslato putem „Pronađi me“, umesto „Sistema za hitno obaveštavanje građana“

Ministarstvo unutrašnjih poslova obavestilo je javnost da je prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do nepravilnosti u isporuci poruke, usled čega je kod dela korisnika obaveštenje dostavljeno putem sistema „Pronađi me“, umesto putem Sistema za hitno obaveštavanje građana.
„Zahtev za aktiviranje Sistema za hitno obaveštavanje građana primljen je u 2.17 časova od Sektora za vanredne situacije, a nakon izvršene provere podataka, upozorenje je u 2.27 časova aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije“, navodi se u saopštenju MUP.
Kako preciziraju, operatori „Yettel“ i „A1“ upozorenje su prosledili putem Sistema za hitno obaveštavanje građana, isključivo za područje Guče, za koje je i bilo namenjeno, dok je kod dela korisnika u mreži „Telekom Srbija“ poruka greškom isporučena putem sistema „Pronađi me“.
„Ministarstvo unutrašnjih poslova će, u saradnji sa nadležnim institucijama i operatorima mobilne telefonije, preduzeti sve neophodne mere kako bi se sprečilo ponavljanje ovakvih situacija i obezbedilo blagovremeno i pouzdano informisanje građana u slučajevima vanrednih događaja“, poručili su iz MUP-a.
Dodaju i da su odmah po prijavi curenja amonijaka u Guči na lice mesta odmah upućeni pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su, u saradnji sa drugim nadležnim službama, preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu.
Sedam lica je evakuisano, od kojih su četiri prevezena u čačansku bolnicu. Pretakanje amonijaka je uspešno izvršeno, a intervencija vatrogasaca-spasilaca završena je u 6.55 časova, navode iz MUP-a.
































Još uvek nema komentara.