Iz Kragujevca studenti u blokadi krenuli na Vidovdanski marš do Kraljeva

Studenti u blokadi iz Kragujevca, posle okupljanja ispred Prirodno-matematičkog fakulteta oko podne (PMF) i 16-minutne tišine za žrtve pada nadstrešnice u Novom Sadu, krenuli su na Vidovdanski marš do Kraljeva gde će sutra biti održan protest „Sve se vidi na Vidovdan“.
Studenti, kao i drugi građani koji se priključe maršu, treba da stignu u Kraljevo sutra u 16 i 30 sati.
Svi koji budu pešačili preći će ukupno oko 60 kilometara.
„Prošle godine smo koracima spajali gradove, ljude i ideje. Na tom putu su nastala prijateljstva, uspomene i trenuci koje i danas prepričavamo. Za Vidovdan se vraćamo tamo gde je sve počelo. Ako želiš da budeš deo još jedne priče koja će se dugo pamtiti – pridruži nam se u šetnji ka Kraljevu“, napisali su na Instagramu studenti u blokadi.
Oni su se peške uputili ka Korićanima, Dragobraći i Vučkovici, gde će imati kraće pauze.
U Knić treba da stuignu u 17. 35 gde će napraviti pauziu do 18.00 časova.
U 21.10 treba da stignu u Bresnicu, gde nameravaju da prenoće.
Sutra će pešačenje biti nastavljeno od 9.00 ujutru. Ide se u Mrčajevce, Tavnik, Lađevce i Adrane, a dolazak u Kraljevo je predviđen za 16. 30 časova.































Još uvek nema komentara.