DS: Oni koji napadaju studente su neprijatelji Srbije

Beta Beta
18. apr 2026. 17:33
Foto: Beta

Demokratska stranka (DS) ocenila je danas da su ljudi koji napadaju studente „neprijatelji Srbije“.

Studenti u blokadi izjavili su da su napadnuti u Vitanovcu kod Kraljeva, u okviru svoje akcije „Student u svakom selu“, a kako javlja Nova, došlo je do verbalnog i fizičkog sukoba, zbog čega je morala i policija da interveniše.

„Ljudi koji nasrću na studente su najznačajniji deo mafijaškog režima koji ih je proizveo, ohrabrio i pustio da poveruju da je nasilje dozvoljeno onda kada istina postane opasna po vlast. Zbog toga sa takvima nema ni lažne debate, ni glume dijaloga, prisustva u Skupštini sa onima koji tuku mladost Srbije koji takvo nasilje kukavički podstiču“, navela je ta partija u saopštenju.

Dodaje se da svi koji žele normalnu, slobodnu i pristojnu Srbiju moraju složno stati uz studentsku listu.

„To više nije pitanje političke taktike, već pitanje elementarne časti, odgovornosti i jasnog opredeljenja da li smo uz budućnost ove zemlje ili uz njene nasilnike“, tvrdi DS.

Komentar(1)

  1. Вељко Жижић kaže:

    Браво за Миливојевића и ДС. Дванаест месеци су најискренији и најупорнији, и најпоштенији, у несебичној подршци студентима – односно у подршци опште друштвеној побуни.

    Морам признати да ме је Миливојевић силно узненадио својом стаменошћу и храбрим вођством. Свака част Срђане Миливојевићу.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar