Zmiја uočena na dečjem igralištu u Bečićima izazvala zabrinutost roditelja

Јedan od roditelja u Bečićima poslao je fotografiju zmije koja je uočena na dečjem igralištu na plaži, u neposrednoj blizini mesta gde se igraju i borave deca. Ova situacija izazvala je zabrinutost zbog potencijalne opasnosti koju prisustvo zmije može predstavljati za najmlađe.
Iako nije poznato o kojoj vrsti zmije se radi, sama činjenica da je ovaj gmizavac pronađen među dečjim igračkama dovoljan je razlog za oprez. Roditelji su upozoreni da obrate posebnu pažnju na decu dok se igraju na tom području.
Poziv koji je jedan od roditelja uputio preko društvenih mreža apeluje na nadležne službe da što pre izvrše proveru terena i preduzmu sve neophodne mere kako bi prostor bio bezbedan za sve posetioce, posebno za decu.
Komentari ispod objave pokazuju različite reakcije – od razumevanja prirodnog staništa zmija do izražene zabrinutosti i apela za dodatnu opreznost. Jedan komentator ističe da nije prijatno videti zmiju na igralištu, ali da je to prirodno stanište, dok drugi smatraju da nije prihvatljivo da se deca igraju u blizini gmizavca i da se mora preduzeti više mera.
Ova situacija podseća na važnost redovne kontrole i održavanja javnih prostora kako bi se obezbedila bezbednost najmlađih i svih posetilaca, kao i na potrebu stalne saradnje između roditelja i nadležnih službi.
View this post on Instagram

































Stvarno zabrinjavajuće, deca ne bi smela da se igraju na mestu gde su zmije.
Prirodno je da zmije postoje, ali nadležni moraju da reaguju brzo i očiste igralište.
Nadam se da će uskoro preduzeti mere, nije bezbedno za decu ni za roditelje.
Svaki put ista priča, treba bolja kontrola i redovno održavanje javnih prostora.
Ne treba odmah paničiti, možda je zmija bezopasna, ali bolje je biti oprezan.