Predsednik Severne Koreje Kim Džong Un prisustvovao je pokaznoj vežbi naoružanja i pozvao na jačanje „smrtonosnog i destruktivnog ofanzivnog rasporeda“ vojske, preneli su danas lokalni mediji, dok je Južna Koreja najavila da će povećati kapacitete dronova.
Vežba koju je Kim posmatrao imala je za cilj da pokaže snagu „specijalne misije“ za taktičku balističku raketu, nadograđeni sistem za višecevno lansiranje raketa i preciznost pogotka granata sa produženim dometom samohodne haubice, saopštila je Korejska centralna novinska agencija (KCNA).
Kim je, kako prenosi KCNA, rekao da rezultati testova dokazuju tehnološki napredak postignut u nastojanju da se promeni raspored naoružanja u južnim pograničnim područjima, što implicira da testirani sistemi ciljaju lokacije u Južnoj Koreji, uključujući američke vojne baze.
Lider Severne Koreje je dodao da politika samoodbrane Severne Koreje uključuje jačanje „smrtonosnog i destruktivnog ofanzivnog stava kako se nijedan neprijatelj ne usudio da se suoči“.
„Stalno izazivanje nelagodnosti i straha kod neprijatelja je samo važan aspekt vežbanja ratnog odvraćanja“, rekao je Kim, prenosi KCNA.
Ministarstvo odbrane Južne Koreje objavilo je kasnije danas planove za jačanje svog arsenala dronova, navodeći rastuće vojne pretnje Severne Koreje koja je navodno dobila tehnološku pomoć od Rusije.
Planovi uključuju razvoj dronova dugog dometa sa eksplozivnim dejstvom, nabavku više od 20.000 jeftinih izviđačkih i napadačkih dronova i obuku svih 500.000 vojnika zemlje kao „ratnika dronovima“.
„Severna Koreja trenutno takođe prima transfer tehnologije iz Rusije, tako da postoji hitna potreba da proaktivno odgovorimo na promenljivu prirodu ratovanja i evoluciju operativnog okruženja“, rekao je novinarima ministar odbrane Južne Koreje An Gju-bak.































Još uvek nema komentara.