Nikola Jokić: Grize me savest zbog Evrobasketa, želim da vratimo našu košarku tamo gde pripada

Centar Denver Nagetsa i novi kapiten reprezentacije Srbije, Nikola Jokić, izjavio je pred predstojeće FIBA kvalifikacione mečeve da i dalje oseća odgovornost zbog lošeg rezultata na prethodnom Evrobasketu, kada je nacionalni tim eliminisan u osmini finala od Finske.
„Osećam grižu savesti zbog neuspeha koji smo imali na prošlom takmičenju. Ne mogu kući da odem, da se kod kuće normalno ponašam. Grize me savest i imam želju da vratimo košarku gde treba da bude“, poručio je Jokić u hali Aleksandar Nikolić.
Nova uloga pod vođstvom Alimpijevića
Odlukom novog selektora, Dušana Alimpijevića, tridesetogodišnji Jokić preuzeo je kapitensku traku. Između njih dvojice postoji dugogodišnje poznanstvo, s obzirom na to da su pre 11 do 12 godina igrali jedan protiv drugog na terenu.
Jokić ističe da je kapitenstvo za njega velika privilegija i dodaje da igranje za reprezentaciju donosi mnogo veći nivo emocija jer se tada predstavlja sopstveni grad, porodica i saigrači. Ipak, i pored novih obaveza, kapiten ne zaboravlja rodni grad i poručuje da su svi saigrači dobrodošli kod njega u Sombor nakon naporne sezone.
Reprezentaciju Srbije u narednom periodu očekuju mečevi protiv Švajcarske, 2. jula, i Bosne i Hercegovine, 6. jula.

































Još uvek nema komentara.