Željko Obradović započeo rekonstrukciju: Kenet Farid zvanično napustio Panatinaikos

Dolazak novog trenera Obradovića pokrenuo je prve promene u sastavu Panatinaikosa za predstojeću sezonu. Grčki klub je zvanično potvrdio rastanak sa američkim centrom, pa Kenet Farid više neće nositi dres tima iz Atine. Klub se putem društvenih mreža zahvalio iskusnom košarkašu na strasti i posvećenosti tokom boravka u klubu.
Bivši as Denvera Kenet Farid (36) stigao je u klub tokom sezone kako bi pomogao ekipi koja se mučila sa povredama pod košem. U Evroligi je beležio prosečno 5,2 poena i 3,7 skokova, a tokom novembra je bio proglašen i za najkorisnijeg igrača (MVP) takmičenja. Ipak, sezona je imala promenljiv tok, pa iako je osvojio Kup Grčke, nije igrao u finalu kao ni u završnici domaćeg prvenstva protiv Olimpijakosa. U trenutku zvanične objave o prekidu saradnje, on je već debitovao za portorikanske Kangreherose sa učinkom od 23 poena i 14 skokova.
Tokom NBA karijere, koja je trajala od 2011. do 2019. godine, najduže je nastupao za Denver Nagetse gde je igrao sa Nikolom Jokićem. Sa reprezentacijom SAD osvojio je Svetsko prvenstvo 2014. godine pobedom nad selekcijom Srbije u finalu.
.@KennethFaried35, thank you for sharing your passion and dedication with us!
Wishing you all the best in your future, both personally and professionally, MANIMAL! 🙌💚#paobcaktor pic.twitter.com/aU5OJdOuAq
— Panathinaikos BC (@Paobcgr) June 23, 2026
Planovi za novu sezonu
Odlaskom Farida, atinski gigant mora da pronađe nova rešenja na poziciji petice. Francuski centar Matijas Lesor ostaje u ekipi, što znači da će ponovo sarađivati sa Obradovićem sa kojim je već uspešno radio u Partizanu.
Mediji u Evropi već povezuju klub sa zvučnim NBA imenima kao što su Jonas Valančunas i Jusuf Nurkić, ali zvanični kontakti još uvek nisu potvrđeni.

































Još uvek nema komentara.