Akademik Saičić: Vlast je 15. marta koristila nelegalno zvučno oružje protiv studenata i građana

Beta Beta
25. jun 2026. 15:19
WhatsApp Image 2026-06-25 at 15.17.29
Foto/Naš portal

Akademik Radomir Saičić izjavio je da veruje da je tokom protesta 15. marta protiv okupljenih studenata i građana upotrebljeno zvučno oružje, odbacujući tvrdnje da je događaj bio organizovana simulacija.

On je naveo da je učestvovao u organizaciji i obezbeđenju studenata tog dana i da nije bilo razgovora o bilo kakvom insceniranju incidenta. Saičić je kritikovao rad nadležnih institucija, ocenivši da se umesto utvrđivanja činjenica odgovornost prebacuje na studente.

„Bio sam jedan od koordinatora obezbeđenja za studente Hemijskog fakulteta i studente iz Srbije kojima smo tog dana bili domaćini u Beogradu, i tvrdim da ni tog dana, niti ikada ranije, nije bilo nikakvih razgovora o bilo kakvim simulacijama. Naš prioritet je bio da zaštitimo živote i zdravlje studenata, da u svakom trenutku znamo gde su, a to u ogromnoj masi okupljenog sveta nije bilo nimalo lako“, rekao je.

Povodom predistražnog postupka koji je pokrenulo Više javno tužilaštvo zbog navodne simulacije upotrebe zvučnog topa, Saičić je poručio da je i deo akademske zajednice spreman da bude saslušan zbog svojih tvrdnji da je zvučno oružje korišćeno tokom protesta.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar