Akademik Saičić: Vlast je 15. marta koristila nelegalno zvučno oružje protiv studenata i građana

Akademik Radomir Saičić izjavio je da veruje da je tokom protesta 15. marta protiv okupljenih studenata i građana upotrebljeno zvučno oružje, odbacujući tvrdnje da je događaj bio organizovana simulacija.
On je naveo da je učestvovao u organizaciji i obezbeđenju studenata tog dana i da nije bilo razgovora o bilo kakvom insceniranju incidenta. Saičić je kritikovao rad nadležnih institucija, ocenivši da se umesto utvrđivanja činjenica odgovornost prebacuje na studente.
„Bio sam jedan od koordinatora obezbeđenja za studente Hemijskog fakulteta i studente iz Srbije kojima smo tog dana bili domaćini u Beogradu, i tvrdim da ni tog dana, niti ikada ranije, nije bilo nikakvih razgovora o bilo kakvim simulacijama. Naš prioritet je bio da zaštitimo živote i zdravlje studenata, da u svakom trenutku znamo gde su, a to u ogromnoj masi okupljenog sveta nije bilo nimalo lako“, rekao je.
Povodom predistražnog postupka koji je pokrenulo Više javno tužilaštvo zbog navodne simulacije upotrebe zvučnog topa, Saičić je poručio da je i deo akademske zajednice spreman da bude saslušan zbog svojih tvrdnji da je zvučno oružje korišćeno tokom protesta.





























Još uvek nema komentara.