Protest ispred Rektorata u Novom Sadu: Traže ponovno glasanje o reizboru profesora Vladimira Mihića

Sindikati Univerziteta u Novom Sadu, zajedno sa studentima i građanima, okupili su se danas ispred zgrade Rektorata povodom sednice Senata, zahtevajući da se na dnevni red uvrsti ponovno glasanje o reizboru profesora Vladimira Mihića.
Povod za današnje okupljenje je održavanje sednice Senata Univerziteta koja je počela u 11 sati.
Međutim, na ovoj sednici neće biti tačke o reizboru profesora Vladimira Mihića, što je u stvari jedan od zahteva Nezavisnog sindikata Filozofskog fakulteta.
Reporterka N1 podseća da sindikat Filozofskog fakulteta ima dva zahteva – da se ponovo glasa o reizboru Vladimira Mihića i da se član Senata, dekan Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, Patrik Drid, izuzme sa sednice.
Predsednik Nezavisnog sindikata Filozofskog fakulteta Miloš Perović navodi da su zahteve dopisom poslali Senatu još u petak.
„Tražimo od dekana Milivoja Alanovića da na ovoj sednici zatraži, jer ima pravo na to, da se na dnevni red uvrsti tačka o reizboru profesora Mihića u zvanje“, navodi.
Kaže i da do sada, profesoru Mihiću, otkaz nije uručen, ali da je reč o proceduralnim stvarima.
Dok su članovi Senata ulazili u zgradu Rektorata, okupljeni su su negodovali, i zviždali.
Podsetimo, pre skoro mesec dana glasalo se o reizboru u zvanje profesora Vladimira Mihić kada nije izabran u zvanje, a tada se, protivno pravilniku glasalo tajno.






























Još uvek nema komentara.