Skup ispred Skupštine Beograda: Zborovi, udruženja i radnici Apoteke Beograd zajedno protiv uništavanja grada

Inicijativa Beograd ostaje ogranizovala je danas okupljanje ispred Skupštine Beograda u 9 sati, uoči skupštinske sednice, zbog brojnih problema, uglavnom vezanih za investitorske projekte koji će narušiti ekološki sistem grada.
U objavi na Instagramu oni navode da “ostajemo bez prirodnog hlada, parkova, drveća, vazduha i pijaće vode”, te dodaju da Beograd ostaje bez prohodnih ulica, apoteka, trotoara, tramvaja i trolejbusa.
„Sužava se prostor za život u Beogradu, otima se tle pod nogama i vazduh u plućima da bi se ukralo inuzirpiralo sve što je ostalo“ navode oni u objavi.
Okupljeni su postavili pano na kom su istaknuti neki od problema koje okupljeni građani smatraju da treba rešiti u Beogradu.
Ispred Skupštine Beograda nalaze se i radnici Apoteka Beograd koji nisu primili više od 14 plata.
Predsednica sindikata „Opstanak“ Apoteka Beograd, Jelena Šikuljak, za Naš portal kaže da bi za isplatu zarada zaposlenima u Apotekama trebalo nešto više od milijardu dinara, te da to grad može da uradi.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Šikuljak je rekla da još nisu videli veoma uspešnu koncesiju kao u Novom Sadu.
Građani Novog Sada su se, nakon koncesije, kod nas snabdevali magistralnim lekovima, rekla je Šikuljak ističući značaj Apoteka Beograd.
Zaposleni u Apoteci Beograd uputili su se kod predsednika Srbije Aleksandra Vučica kako bi ga upoznali sa problemima sa kojim se suočavaju radnici ali i građani koji ostaju ostaju bez medikamenata.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram



























Još uvek nema komentara.