Održana protestna šetnja radnika GSP „Beograd“: Vučić izašao ispred Predsedništva da razgovara s njima

Marko Čonjagić Marko Čonjagić
24. jun 2026. 10:08 - 11:04
photo_5897706648736829447_w
Foto: Naš portal

Zaposleni u Gradskom saobraćajnom preduzeću (GSP) „Beograd“, sindikati i udruženja građana, organizovali su danas skup i protestnu šetnju “GSP pokreće Beograd” do zgrade Predsedništva Srbije, gde su Aleksandru Vučiću predali pismo i peticiju sa više od 500 potpisa zaposlenih.

Predsednik Srbije je izašao ispred Predsedništva da razgovara sa nezadovoljnim radnicima. On im je rekao da „ne moža da im obeća, ali da će gledati da pomogne“.

„Hoću da razgovaram, onaj ko traži rešenje uvek je dobrodošao“, rekao je.

Vučić je poručio i da će im „do srede dati odgovor“.

Okupljanje zapsolenih u GSP-u počelo je u 10 sati na uglu ulica Kneza Miloša i Kralja Milana, kod „Londona“, odakle se krenulo ka Andrićevom vencu. Saobraćaj je bio zatvoren samo u smeru kretanja ka Predsedništvu.

Tokom protestne šetnje, kako su rekli, „pokvario se i trolejbus“ na raskrsnici Kralja Milana i Kneza Miloša.

Jedan vozač autobusa GSP-a se nakratko zaustavio i pozdravio okupljene kolege.

Radnici traže da Vučić svojim autoritetom utiče na zaustavljanje “daljeg urušavanja i rasparčavanja najvećeg gradskog preduzeća u korist privatnih interesnih grupa i prevozničkih lobija”.

Radnici GSP zahtevaju hitnu obustavu postupka javno-privatnog partnerstva za pojedine trolejbuske linije, kupovinu najmanje 90 novih trolejbusa i 300 novih autobusa za potrebe GSP, kao i državne garancije da nijedna linija ili polazak u Beogradu neće biti prepušteni privatnim preduzećima.

Prema rečima organizatora, kontinuirano propadanje GSP i peto uzastopno odlaganje tendera za kupovinu novih trolejbusa, uz istovremene planove za dodelu linija privatnim prevoznicima, predstavlja opstrukciju rada GSP.

Skup organizuju Sindikat „Centar GSP Beograd“, Sindikat „Sloga GSP“, Sindikat zaposlenih u javnom prevozu Beograd, Udruženje građana „Vratimo trolu 28“ i Udruženje korisnika javnog prevoza Beograda.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar