„Stop represiji i uništavanju imovine“ – poruka građana i bajkera sa protesta u Ustaničkoj

Završen je protest građana na koji je pozvao “Zbor Jerković”, ispred cvećare „Imela“ u Ustaničkoj ulici, koja je sinoć po treći put zapaljena u napadu za koji vlasnici tvrde da je politički motivisan. Okupljenima su se pridružili i bajkeri koji su od 18 časova bili u protestnoj „vožnji protiv represije“.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Bajker Miloš Basarak rekao je da su ovom vožnjom kroz grad (Gazela, Slavija, Ada Ciganlija) želeli da pokažu revolt i zajedništvo, ističući da je jedan od zaplenjenih motora bio prvi koji se pridružio studentima na ulici.
„Naš zahtev i jeste da se motori vrate jer su oduzeti bez ikakvog pravnog osnova, apsolutno bez ikakvog osnova. I da je to čist pokušaj represije nad nama i pokušaj da se neki motori oduzmu i da se time spreči veća izlaznost. Posebno što moram da istaknem jeste da je taj jedan od tih motora zapravo prvi motor koji je izašao uz studente na ulicu.“ istakao je Miloš
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Građani su organizovali i prikupljanje novčanih sredstava kako bi pomogli vlasnicima čija je cvećara izgorela u napadu.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Okupljenim građanima obratila se članica „Zbora Jerković“ Milica Vojinović i pozvala sve komšije u okolnim zgradama da se pridruže protestu i pokažu solidarnost u zajedničkoj borbi.
Milica Vojnović iz Zbora Jerković se obratila okupljenima. pic.twitter.com/rczkaQDtGe
— Naš Portal (@nas_portal) February 19, 2026
Vlasnica cvećare „Imela“ za Naš portal rekla je da se radi o namernom napadu na njihovu radnju zbog podrške koju su pružali Studentima u blokadi.
„Pa, mislim nema tu šta mnogo da se razmišlja. To je zbog naše podrške studentima, zbog naše uporne borbe protiv ovog režima, zato što se nismo povukli ni posle prvog puta ni posle drugog puta. Ovaj treći put, pravo da vam kažem, nije da smo očekivali s obzirom da je bila tolika pauza, ali očigledno smo ih nečime ponovo podsetili da smo tu i dalje.“ ističe vlasnica cvećare.
Prema snimcima sa nadzornih kamera, trojica maskiranih napadača, naoružanih palicama i sekirama, podigla su roletnu, razbila staklo i ubacila Molotovljeve koktele u lokal, pri čemu je pričinjena velika materijalna šteta.Vatra je zahvatila veći deo objekta, uništeni su klima-uređaj, cveće i inventar, a radnja neće raditi duži period.
Ovo je treći napad na cvećaru u poslednjih nekoliko meseci, a prethodni su se dogodili tokom leta, u vreme studentskih protesta, zbog kojih je, kako navode vlasnici, lokal i ranije bio meta napada.




































Još uvek nema komentara.