Prvi krug pregovora između SAD-a i Irana o postizanju konačnog sporazuma o okončanju rata završio je „ohrabrujućim napretkom“, rekli su posrednici iz Katara i Pakistana.
Razgovori su započeli juče u Švajcarskoj i nastavak su prošlonedeljnog sporazuma između SAD-a i Irana. Tehnički razgovori nastaviće se cele nedelje.
U zajedničkoj izjavi ranojutros, predstavnici Katara i Pakistana su rekli da je „Odbor na visokom nivou“ dogovorio „plan puta za postizanje konačnog dogovora u roku od 60 dana“.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči rekao je da su razgovori „postigli značajan napredak“ u okončanju sukoba u Libanu.
U zajedničkoj izjavi posrednika navodi se da je formirana „komunikacijska linija“ „kako bi se izbegli incidenti i nesporazumi s ciljem sigurnog prolaza komercijalnih brodova kroz Ormuski moreuz“.
Obe strane su se takođe složile oko stvaranja „ćelije za rešavanjhe konflikata“ između SAD-a, Irana i Libana, kako bi se okončale vojne operacije u Libanu, navodi se u njihovoj izjavi.






























Još uvek nema komentara.