Privodili ga 15 puta: Student Pravnog fakulteta u Nišu na slobodi
Studenti u blokadi niškog Univerziteta saopštili su da je njihov kolega sa Pravnog fakulteta danas pušten na slobodu nakon saslušanja u Prekršajnom sudu i istakli da je reč o njegovom 15. privođenju.
„To jasno ukazuje na sistematski pritisak i progon studenata koji već 20 meseci neumorno i istrajno zahtevaju ispunjenje studentskih zahteva“, rečeno je u saopštenju koje je podeljeno na društvenim mrežama.
Prema rečima studenata, njihov kolega sa Pravnog fakulteta je dobro, uprkos tome što tokom boravka u pritvorskoj jedinici, kako tvrde, nije imao hranu i vodu.
Обавештавамо јавност да је наш колега са Правног факултета данас пуштен на слободу након одржаног саслушања у Прекршајном суду.
Њему се на терет ставља прекршај из Закона о јавном реду и миру из члана 22 – Вређање службеног лица у вршењу службене дужности.
Колега је добро,… https://t.co/BFVj6aceEK
— Studenti u blokadi Niš (@ngs_nis) June 22, 2026
Njemu se, dodali su, na teret stavlja vređanje službenog lica u vršenju službene dužnosti.

































Još uvek nema komentara.