Privodili ga 15 puta: Student Pravnog fakulteta u Nišu na slobodi

Redakcija Redakcija
22. jun 2026. 18:56
student nis
Foto: Južne vesti/Tamara Radovanović

Studenti u blokadi niškog Univerziteta saopštili su da je njihov kolega sa Pravnog fakulteta danas pušten na slobodu nakon saslušanja u Prekršajnom sudu i istakli da je reč o njegovom 15. privođenju. 

„To jasno ukazuje na sistematski pritisak i progon studenata koji već 20 meseci neumorno i istrajno zahtevaju ispunjenje studentskih zahteva“, rečeno je u saopštenju koje je podeljeno na društvenim mrežama.

Prema rečima studenata, njihov kolega sa Pravnog fakulteta je dobro, uprkos tome što tokom boravka u pritvorskoj jedinici, kako tvrde, nije imao hranu i vodu.

Njemu se, dodali su, na teret stavlja vređanje službenog lica u vršenju službene dužnosti.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar