Studentkinja sa Kosova: Srbi u Srbiji su stranci, ali ne tražimo sukobe, već rešenje

Redakcija Redakcija
28. jun 2026. 19:53
asdasd
Foto: Naš portal

Studentkinja sa prištinskog univerziteta sa sedištem u Kosovskoj Mitrovici rekla je da građani na Kosovu gube srpstvo, zdravstvo i obrazovanje.

Ona je rekla da je diplomski festival u Narodnom pozorištu u Beogradu otkazan, jer su se uplašili studentskih indeksa koji bi bili podignuti na kraju predstave.

Srbi u Srbiji su stranci – Srbima je dozvoljen boravak u Srbiji 72 časa – i to nije apsurd, već realnost Srba sa Kosova i Metohije, poručila je studentkinja.

Kako je rekla, ova vlast se boji studenata, i zato je pozvala kolege da podignu indeks visoko, ne kao simbol inata, već znanja i budućnosti.

„Zvaničnici takozvane Republike Kosovo najavili su da će se Srbi tretirati kao stranci, te da će srpska dokumenta na Kosovu i Metohiji biti nevažeća. Šta je sadašnja srpska vlast uradila povodom ove najave? Dozvolila je upravo njenu realizaciju, odrekla se svog stanovništva i prepustila sve građane, profesore i studente takozvanoj prištinskoj vlasti“, rekla je.

Danas su profesori i saradnici primorani da pribavljaju dozvole za boravak i rad, dodala je.

„To znači, ako profesor nema tu dozvolu, nema pravo da predaje. Bez profesora nema nastave. Bez nastave nema Univerziteta. Mi studenti prolazimo kroz isti taj proces“, rekla je ona.

Opširnije čitajte u BLOGU Našeg portala.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar