SAD pred ponoć ponovo napale Iran – treći dan zaredom

Redakcija Redakcija
28. jun 2026. 02:24
FILE PHOTO: A bird flies near the Jag Vasant vessel transferring LPG at a port after transiting the Strait of Hormuz amid supply disruptions linked to the U.S-Israeli conflict with Iran, in Mumbai
Foto: REUTERS/Francis Mascarenhas

Vojska SAD je pred ponoć ponovo napala Iran i pogodila više ciljeva – skladišta dronova, radarske sisteme i lansirne rampe protivvazdušne odbrane, saopštila je Centralna komanda američke armije. Ova vojna kampanja, treči dan zaredom je, kako se navodi, reakcija na iranski napad na tanker koji je plovio pod panamskom zastavom.

Pentagon tvrdi da trgovački brodovi nesmetano plove kor Ormuski moreuz.

Iran se nije oglasio o ovim napadima. Juče je razlog za američki napad na Iran bio to što je iranski dron pogodio teretni brod pod singapurskom zastavom.

Ovi napadi ozbiljno kompromituju dogovor Vašingtona i Teherana o prekidu vatre i memorandum o razumevanju koji predviđa potpuno primirje  u narednih 60 dana.

Predsednik SAD Donald Tramp zapretio je Iranu, rekavši da bi SAD mogle da budu prisiljene da upotrebe jaču vojnu silu ako Teheran nastavi sa napadima.

„Vrlo je moguće da nikada neće naučiti! Može da dođe momenat kada više nećemo moći razumni i bićemo prisiljeni vojno da završimo posao koji smo vrlo uspešno započeli“, napisao je Tramp.  On je upozorio da Iran „više neće postojati“ ako SAD krenu u vojnu akciju.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar