Prvi prizori sa puta ka Mesecu: Astronauti misije Artemis II poslali zadivljujuće fotografije Zemlje

Redakcija Redakcija
03. apr 2026. 19:37
Foto: NASA

NASA je objavila prve fotografije koje su snimili astronauti misije Artemis II dok putuju ka Mesecu.

Fotografije je napravio komandant misije Rid Vajzman (Reid Wiseman) koristeći svoj tablet sa kamerom, a na obe je prikazana Zemlja.

659586013-1493256312169740-2042398293693968717-n

Prvu je NASA-ina kontrola misije u Svemirskom centru Džonson u Hjustonu opisala kao „podsetnik da smo, bez obzira na to koliko daleko odemo, i dalje jedan svet koji posmatra, nada se i teži višem“.

Druga slika snimljena je kroz jedan od prozora letelice Orion, pružajući još jedan pogled na Zemlju opisan kao „bleda plava tačka viđena očima posade“.

Ove slike se savršeno dopunjuju sa izjavama specijaliste misije Kristine Kouk (Christina Koch) tokom javljanja medijima drugog dana leta.

Podsetimo, posle više od pola veka nakon poslednje Apolo misije, čovečanstvo je napravilo odlučujući korak ka trajnom povratku na Mesec. Moćna raketa Space Launch System (SLS) agencije NASA uspešno je poletela sa platforme 39B, noseći četiri astronauta u letelici Orion.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar