Studenti u blokadi: „Mi se vala seliti nećemo“, saopštenje povodom najave iseljenja zbog EXPO 2027

Studenti u blokadi objavili su na svojim mrežama saopštenje povodom najave da bi deo studenata Studentskog grada mogao da bude iseljen iz „F krila“ Doma II zbog potreba organizacije EXPO 2027.
U saopštenju navode da se državnim projektima daje prednost u odnosu na studentski standard i pravo na adekvatan smeštaj, ističući da su studentski domovi, kako tvrde, sve češće tretirani kao prostor koji se po potrebi ustupa drugim namenama, uprkos hroničnom nedostatku kapaciteta za studente.
View this post on Instagram
Kako se navodi, planirano iseljenje predstavlja nastavak, kako ocenjuju, dugogodišnjih problema u funkcionisanju studentskog smeštaja i odnosa prema studentskom standardu uopšte.
Studenti takođe kritikuju formulaciju prema kojoj bi preseljenje bilo sprovedeno „u skladu sa mogućnostima ustanove“, uz ocenu da takav pristup ostavlja neizvesnost u vezi sa alternativnim smeštajem.
„Ovo nije unapređenje kvaliteta, već isključivanje studenata zarad projekata koji nemaju veze sa obrazovanjem“, navodi se u saopštenju, uz tvrdnju da se studentski domovi koriste za potrebe drugih prioriteta države.
Na kraju poručuju da ne prihvataju ovakvu praksu i da će se protiv nje, kako navode, boriti.
„Naš dom nije roba za potkusurivanje, a studenti nisu stoka koja se premešta po potrebi EXPO birokratije. Ako mislite da ćemo mirno posmatrati kako nas izbacujete na ulicu, grdno ste se prevarili.
Mi se, vala, seliti nećemo.“ objavili su studenti u blokadi.
































Još uvek nema komentara.