Skup ispred Skupštine Beograda: Zborovi, udruženja i radnici Apoteke Beograd zajedno protiv uništavanja grada

Redakcija Redakcija
25. jun 2026. 10:42
Foto: Naš portal

Inicijativa Beograd ostaje ogranizovala je danas okupljanje ispred Skupštine Beograda u 9 sati, uoči skupštinske sednice, zbog brojnih problema, uglavnom vezanih za investitorske projekte koji će narušiti ekološki sistem grada.

U objavi na Instagramu oni navode da “ostajemo bez prirodnog hlada, parkova, drveća, vazduha i pijaće vode”, te dodaju da Beograd ostaje bez prohodnih ulica, apoteka, trotoara, tramvaja i trolejbusa.

„Sužava se prostor za život u Beogradu, otima se tle pod nogama i vazduh u plućima da bi se ukralo inuzirpiralo sve što je ostalo“ navode oni u objavi.

Okupljeni su postavili pano na kom su istaknuti neki od problema koje okupljeni građani smatraju da treba rešiti u Beogradu.

Ispred Skupštine Beograda nalaze se i radnici Apoteka Beograd koji nisu primili više od 14 plata.

Predsednica sindikata „Opstanak“ Apoteka Beograd, Jelena Šikuljak, za Naš portal kaže da bi za isplatu zarada zaposlenima u Apotekama trebalo nešto više od milijardu dinara, te da to grad može da uradi. 

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Naš Portal (@nasportal)


Šikuljak je rekla da još nisu videli veoma uspešnu koncesiju kao u Novom Sadu.

Građani Novog Sada su se, nakon koncesije, kod nas snabdevali magistralnim lekovima, rekla je Šikuljak ističući značaj Apoteka Beograd.

Zaposleni u Apoteci Beograd uputili su se kod predsednika Srbije Aleksandra Vučica kako bi ga upoznali sa problemima sa kojim se suočavaju radnici ali i građani koji ostaju ostaju bez medikamenata.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Naš Portal (@nasportal)

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar