SSP poručio Đedović Handanović: „Građani plaćaju najskuplje gorivo, pljačkate i obmanjujete“

Stranka Slobode i pravde (SSP) poručila je danas ministarki energetike Dubravki Đedović Handanović da „bude jednom poštena“ i kaže građanima: „plaćate godinama najskuplje gorivo jer nam je kasa prazna, pa država naplaćuje najveću akcizu u regionu“.
„Da nije tako, ne bi bilo moguće, da je berzanska cena nafte danas 25 odsto niža, a cena dizela na srpskim pumpama 8,5% viša, nego u martu 2023. godine. Da je vaša ‘povlašćena’ cena dizela 203 dinara, dok se u BiH dizel danas plaća 152 dinara, a u Severnoj Makedoniji samo 135 dinara. Da je učešće državnih nameta u maloprodajnoj ceni dizela čak 55 odsto“, rekao je potpredsednik SSP Dušan Nikezić u pisanoj izjavi.
On je pozvao vlasti da prekinu da „obmanjuju i pljačkaju građane Srbije, već da odmah prepolove akcizu na iznos iz 2012. godine, a da se minus u državnoj kasi nadomesti „ukidanjem brojnih koruptivnih dilova“.































Još uvek nema komentara.