„Okupljanje u sredu u 13h“: Studenti izašli iz zgrade Dekanata Medicinskog zbog zabrane, ali ne odustaju od zahteva

Redakcija Redakcija
21. apr 2026. 22:47
Studenti predaju žalbu na Medicinskom fakultetu (foto: Naš portal) Studenti predaju žalbu na Medicinskom fakultetu
Foto: Naš portal

Studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu, koji su ranije u utorak izašli iz zgrade Dekanata fakulteta, a onda i blokirali Bulevar oslobođenja, završili su protest i najavili novo okupljanje u sredu u 13h na istom mestu.

Kako su najavili, profesori koji ih podržavaju odlučili su da u sredu u 13 sati održe izborno veće.

Kako su studenti rekli za Naš portal, oni su nešto pre 20h dobili obaveštenje da ukoliko do 20 sati ne napuste fakultet mogu dobiti krivične i disciplinske prijave.

„Rekli su da studenti Medicinskog fakulteta mogu dobiti disciplinske i krivične prijave, a ostali studenti krivične prijave. To je doluka koju je doneo Savet fakulteta nakon tragedije na Filozofskom fakultetu kada je preminula studentkinja. Tako da smo odlučili da napustimo prostorije Dekanata i zajedno sa studentima i građanima izglasamo blokadu bulevara, koji je bio blokiran do 22h“, rekla je za Naš portal studentkinja Medicinskog fakulteta.


Podsetimo, studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu blokirali su zgradu Dekanata, nakon što je odbačen prigovor studentske organizacije Sinapsa na regularnost izbora za studentski parlament. Naglasili su da je blokada Dekanata na snazi dok se njihovi zahtevi ne ispune.

„Naši zahtevi nisu ispunjeni tako da ovog trenutka stupa na snagu blokada Dekanata do daljeg“,  kazala je ranije za Naš portal studentkinja Teodora Đorđević i dodala da su se na takav korak odlučili posle razgovora sa dekanom Vladimirem Trajkovićem koji nije želeo da usvoji njihove primedbe.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar