Uhapšen zbog ubistva kolumbijske influenserke: Telo sakrio u kofer, pa pokušao da iskoristi fudbal kao alibi

Redakcija Redakcija
28. jun 2026. 21:12
Foto: Envato

Britanski progonitelj na smrt je pretukao popularnu kolumbijsku influenserku i spakovao njeno telo u kofer – a zatim pokušao da iskoristi utakmicu Svetskog prvenstva kao alibi, saopštili su zvaničnici i mediji.

Metju Ešli Foster-Smit (46) iz Bornmuta uhapšen je u subotu u Ekvadoru zbog ubistva Natalije Viljalbe (36).

Viljalba je boravila u stanu u popularnom delu Bogote kada je ubijena 18. juna, a vlasti su njeno telo pronašle nekoliko dana kasnije u koferu ispod tuša iz kog je još uvek tekla voda, preneo je „The Sun“.

Foster-Smit, koji je prethodno dva puta osuđivan zbog proganjanja žena u Velikoj Britaniji, navodno je snimljen sigurnosnim kamerama u istoj zgradi kako otprilike u isto vreme nosi posteljinu u vešernicu.

Majka ubijene devojke izjavila je da se poslednji put čula sa svojom ćerkom, inače kreatorkom sadržaja, 18. juna. Osoblje zaduženo za čišćenje zgrade ušlo je u njenu sobu tri dana kasnije, kada joj je istekla rezervacija.

Ubica pobegao u Ekvador

Tamo su otkrili jezivi zločin. Međutim, do tada je Foster-Smit već prešao južnu granicu Kolumbije i ušao u Ekvador, odakle je dao alibi za list „The Sun“, koji je pozvao nekoliko sati pre svog hapšenja.

„Gledao sam utakmicu Engleska protiv Hrvatske (na Svetskom prvenstvu) na velikom ekranu u jednom irskom pabu, tako da to nisam bio ja“, rekao je on za ovaj list.

„Posle utakmice sam otišao u tržni centar, muvao se unaokolo, kupio sladoled i vratio se kasnije da gledam preostale utakmice“, dodao je.

Foster-Smit je takođe tvrdio da je dobijao „pretnje smrću“ od lokalnih kriminalaca zbog duga – i spremao se da odleti nazad za Veliku Britaniju kada ga je policija uhapsila na aerodromu.

U vreme njegovog hapšenja, Interpol je za Foster-Smitom raspisao crvenu poternicu.

Kolumbijski tužioci navode da je Foster-Smit ubio Viljalbu i pokušao da sakrije dokaze pre nego što je pobegao sa lica mesta.

Gradonačelnik Bogote Karlos Fernando Galan rekao je da je hapšenje rezultat zajedničkog napora kolumbijske i britanske policije, a zvaničnik je obećao pravdu za Viljalbu.

„Ovaj bolan slučaj neće proći nekažnjeno“, naveo je gradonačelnik u saopštenju.

Foster-Smit je tek ranije ove godine izašao iz zatvora, nakon što je odslužio više od dve godine iza rešetaka zbog proganjanja u Dorsetu.

On je takođe odslužio i 18-mesečnu zatvorsku kaznu 2020. godine zbog proganjanja bivše partnerke u Dorsetu i postavljanja osvetničke pornografije na internet, preneo je „The Sun“.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar