Uhapšen zbog ubistva kolumbijske influenserke: Telo sakrio u kofer, pa pokušao da iskoristi fudbal kao alibi

Britanski progonitelj na smrt je pretukao popularnu kolumbijsku influenserku i spakovao njeno telo u kofer – a zatim pokušao da iskoristi utakmicu Svetskog prvenstva kao alibi, saopštili su zvaničnici i mediji.
Metju Ešli Foster-Smit (46) iz Bornmuta uhapšen je u subotu u Ekvadoru zbog ubistva Natalije Viljalbe (36).
Viljalba je boravila u stanu u popularnom delu Bogote kada je ubijena 18. juna, a vlasti su njeno telo pronašle nekoliko dana kasnije u koferu ispod tuša iz kog je još uvek tekla voda, preneo je „The Sun“.
Foster-Smit, koji je prethodno dva puta osuđivan zbog proganjanja žena u Velikoj Britaniji, navodno je snimljen sigurnosnim kamerama u istoj zgradi kako otprilike u isto vreme nosi posteljinu u vešernicu.
Majka ubijene devojke izjavila je da se poslednji put čula sa svojom ćerkom, inače kreatorkom sadržaja, 18. juna. Osoblje zaduženo za čišćenje zgrade ušlo je u njenu sobu tri dana kasnije, kada joj je istekla rezervacija.
Ubica pobegao u Ekvador
Tamo su otkrili jezivi zločin. Međutim, do tada je Foster-Smit već prešao južnu granicu Kolumbije i ušao u Ekvador, odakle je dao alibi za list „The Sun“, koji je pozvao nekoliko sati pre svog hapšenja.
„Gledao sam utakmicu Engleska protiv Hrvatske (na Svetskom prvenstvu) na velikom ekranu u jednom irskom pabu, tako da to nisam bio ja“, rekao je on za ovaj list.
„Posle utakmice sam otišao u tržni centar, muvao se unaokolo, kupio sladoled i vratio se kasnije da gledam preostale utakmice“, dodao je.
COLOMBIA 🇨🇴 🚨 || El ciudadano británico Matthew Ashley Foster Smith ya fué capturado 🤬
Asesinó a Natalia Villalba Angarita, de 36 años. Los reportes indican que el crimen ocurrió el 18 de junio.
La golpeó con objetos contundentes, ocultó el cuerpo en la maleta y dejó la… pic.twitter.com/i3tU8A2Dtv
— 𝐈𝐧𝐞𝐬𝐃𝐞𝐥𝐀𝐥𝐦𝐚𝐌𝐢𝐚 (@InesBetancur1) June 28, 2026
Foster-Smit je takođe tvrdio da je dobijao „pretnje smrću“ od lokalnih kriminalaca zbog duga – i spremao se da odleti nazad za Veliku Britaniju kada ga je policija uhapsila na aerodromu.
U vreme njegovog hapšenja, Interpol je za Foster-Smitom raspisao crvenu poternicu.
Kolumbijski tužioci navode da je Foster-Smit ubio Viljalbu i pokušao da sakrije dokaze pre nego što je pobegao sa lica mesta.
Gradonačelnik Bogote Karlos Fernando Galan rekao je da je hapšenje rezultat zajedničkog napora kolumbijske i britanske policije, a zvaničnik je obećao pravdu za Viljalbu.
„Ovaj bolan slučaj neće proći nekažnjeno“, naveo je gradonačelnik u saopštenju.
Foster-Smit je tek ranije ove godine izašao iz zatvora, nakon što je odslužio više od dve godine iza rešetaka zbog proganjanja u Dorsetu.
On je takođe odslužio i 18-mesečnu zatvorsku kaznu 2020. godine zbog proganjanja bivše partnerke u Dorsetu i postavljanja osvetničke pornografije na internet, preneo je „The Sun“.






























Još uvek nema komentara.