Amerika ponovo bombardovala Iran posle napada na brod u Ormuzu

Redakcija Redakcija
26. jun 2026. 23:11
ormuz 3 Foto: IRCG

Američka vojska je ponovo večeras napala Iran kada je predsednik Donald Tramp optužio Teheran za „glupo kršenje“ primirja posle napada na teretni brod u Ormuskom moreuzu.

Nije bilo žrtava kada je brod u četvrtak pogođen dronom, što je podstaklo planiranu evakuaciju više od 11.000 mornara zaglavljenih u regiji.

Kao odgovor, američka Centralna komanda je saopštila da je napala skladišta projektila i bespilotnih letelica i radarske položaje uz obalu.

Samo nekoliko trenutaka pre nego što su napadi najavljeni, predsednik Trump je rekao „videćete“ kada su ga pitali hoće li SAD odgovoriti na iranski napad.

Američk Centralna komanda je saopštila da su napadi „snažan odgovor“ na napad dronom.

„Neopravdana agresija iranskih snaga na trgovački brod jasno je prekršila primirje“, navodi Centralna komanda.

„Opasno ponašanje Irana potkopalo je slobodnu plovidbu kroz vitalni međunarodni trgovinski koridor.“

Centralna komanda navodi da će američka vojska „nastaviti da koordinira sigurni prolaz komercijalnim brodovima koji prolaze kroz Ormuz“.

Još uvek nema komentara.

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme

Ostavite komentar