Vučić o zvučnom topu: FBI je rekao da ne može zbog svojih procedura da učestvuje u tome

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je danas američki Federalni istražni biro (FBI) i sve evropske bezbednosne službe da dođu i ispitaju da li je bilo upotrebe zvučnog topa 15. marta prošle godine na studentskom protestu u Beogradu i ponovo rekao da su te tvrdnje obična laž.
„Šef (ruske službe) FSB je već stavio svoj potpis da toga nije bilo. Vi nam recite od ozbiljnih službi koga da pozovemo – nema problema. Ko god da dođe, reći će vam da ga nije bilo. I ne možete da izmislite da je to bilo korišćeno kada nije“, rekao je Vučić novinarima nakon skupa u Sava centru.
Vučić je ponovio da nije bilo upotrebe zvučnog topa u Beogradu i rekao da i njegovi politički protivnici to odlično znaju.
„To što pričaju o tome da će da nas hapse zbog toga, samo znači da nemaju plan i ideju. Jedva čekam da idem u zatvor zbog toga jer to je najobičnija laž i svi ljudi iz bezbednosnog sektora znaju da se to nije desilo“, rekao je on.
On je rekao da ga politički protivnici napadaju jer ne mogu da mu prebace da nije uradio mnogo u oblastima ekonomije, razvoja infrastrukture, stadiona, pozorišta i medicinskih ustanova.
„I zato sipaju mržnju preko svojih platformi, gde ih amplifikuju i multiplikuju, a onda deo ljudi misle da je istina“, rekao je on.
Podsetimo, prorežimski mediji juče su svi objavili vest da je predsednik Srbije izjavio da su „FBI i FSB potvrdili da nije“ pucano iz zvučnog topa na studentskom protestu 15. marta prošle godine. Na snimcima se može videti da je Vučić rekao da su „pozvali FBI i FSB da dođu i utvrde“.
I ministar policije Ivica Dačić u martu prošle godine, kako je saopšteno, je pisao FBI, ali da nikad nije objavljeno da li je ikakav odgovor stigao. Do sada je objavljen jedino izveštaj Federalne službe bezbednosti (FSB) Ruske Federacije, i to 16. aprila prošle godine.


































Još uvek nema komentara.